1. خانه >
 2. حوزه‌های سیاستی >
 3. سیاست خارجی >
 4. روابط خارجی و دیپلماسی عمومی >
 5. اروپا
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • پیش‌نیازی بر آینده روابط ایران و انگلستان

  پیش‌نیازی بر آینده روابط ایران و انگلستان

  محمود جوادی

  27 مرداد 1395 ساعت 12:56

  با توجه به آنکه سفرای دو کشور ایران و انگلستان در آینده نزدیک در کشورهای یکدیگر مستقر شده و روابط دو کشور پس از لغو تحریم‌ها و بازگشایی کامل سفارتخانه‌ها وارد فاز جدیدی خواهد شد، نیاز جدی است تا برای سال‌های پیش‌رو، راهبردهای مشخصی از سوی دستگاه دیپلماسی ایران جهت تعامل با انگلستان تدوین شود.

 • همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا : آثار و پیامدها

  همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا : آثار و پیامدها

  سعید خالوزاده

  5 تیر 1395 ساعت 18:31

  بحث خروج داوطلبانه انگلیس از اتحادیه اروپایی چند سالی است که از سوی مقامات این کشور مطرح شده است.انگلیس از کشورهای بسیار مهم و تاثیرگذار اروپایی است و یکی از سه ضلع قدرت در این اتحادیه در کنار آلمان و فرانسه می باشد. لذا طبیعی است که خروج آن کشور آثار و پیامدهای بسیاری در روابط خارجی انگلیس و در تعاملات فراملی، اروپایی و حتی فراآتلانتیکی آن بجای گذارد. همه‌پرسی در مورد ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن (سوم تیر ماه) در انگلیس برگزار می‌شود

 • آینده روابط ایران و انگلستان در پرتو تحولات حزب کارگر

  آینده روابط ایران و انگلستان در پرتو تحولات حزب کارگر

  محمود جوادی

  11 فروردین 1395 ساعت 13:19

  همزمان با سفر وزیر خارجه انگلستان به ایران و بازگشایی مجدد سفارتخانه های دو کشور در پایتخت ها، انتظارات به آغاز فصل جدیدی از روابط میان ایران و انگلیس پایان یافت و امیدها برای بهبود مناسبات دو کشور افزایش‌یافته است. همچنین، گفته می‌شود سفرای دو کشور ایران و انگلستان حداکثر تا پایان سال 1394 در محل‌های مأموریت خود مستقرشده و روابط دو کشور پس از لغو تحریم‌ها و بازگشایی کامل سفارتخانه‌ها وارد فاز جدیدی خواهد شد بااین‌حال، محتمل است رویکردهای دو طرف نسبت به یکدیگر درگذشته‌های نه‌چندان دور بر مسیر همکاری‌ها در آینده تأثیر گذارد.

 • گزارش نشست کالبدشکافی انتخابات بریتانیا و بررسی تاثیرات آن بر ایران و منطقه

  گزارش نشست کالبدشکافی انتخابات بریتانیا و بررسی تاثیرات آن بر ایران و منطقه

  31 خرداد 1394 ساعت 10:31

  نشست هم اندیشی پیرامون انتخابات اخیر بریتانیا با عنوان «کالبدشکافی انتخابات بریتانیا و بررسی تاثیرات آن بر ایران و منطقه» با سخنرانی دکتر مجید تفرشی روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ درسالن همایش های مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری برگزار شد.

 • کالبدشکافی انتخابات بریتانیا و بررسی تاثیرات آن بر ایران و منطقه

  کالبدشکافی انتخابات بریتانیا و بررسی تاثیرات آن بر ایران و منطقه

  28 اردیبهشت 1394 ساعت 15:59

  به گزارش روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری نشست هم اندیشی پیرامون انتخابات اخیر بریتانیا با عنوان «کالبدشکافی انتخابات بریتانیا و بررسی تاثیرات آن بر ایران و منطقه» با سخنرانی دکتر مجید تفرشی روز دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 در این مرکز برگزار شد.