1. خانه >
 2. حوزه‌های سیاستی >
 3. سیاست اقتصادی >
 4. خدمات >
 5. هتلداری و گردشگری
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • مهاجرت در دوران بازنشستگی

  برنامه "مالزی خانه‌ی دوم من" و بازنشستگان ژاپن در جزیره پنانگ مالزی

  مهاجرت در دوران بازنشستگی

  بهاره فلاحی

  22 دی 1397 ساعت 22:34

  برای مهاجران بازنشسته، هزینه زندگی، ازجمله مسکن ارزان‌قیمت، یک نگرانی اساسی است و هزینه زندگی یک فاکتور مهم در مهاجرت محسوب می‌گردد. با توجه به این ملاحظات، مالزی یک مکان جذاب برای بازنشستگان در اقصی نقاط دنیا ازجمله ژاپن محسوب می‌شود.

 • بررسی شهر هوشمند و توریسم هوشمند در دبی

  بررسی شهر هوشمند و توریسم هوشمند در دبی

  بهاره فلاحی

  11 مهر 1397 ساعت 14:42

  هدف دبی از تحقق شهر هوشمند عبارت است از بهبود کیفیت زندگی ساکنان، بهبود خدمات بهداشت و درمان، ارتقای کیفیت محیط‌زیست، تحرک هوشمند (کاهش تراکم ترافیک و توانمندسازی سیستم حمل‌ونقل هوشمند) و خدمات دولت الکترونیک شفاف و کارآمد.

 • دیپلماسی غذایی: فرصتی طلایی برای شکوفایی اقتصادی

  دیپلماسی غذایی: فرصتی طلایی برای شکوفایی اقتصادی

  علی پزشکی

  16 بهمن 1395 ساعت 18:04

  دیپلماسی غذایی به ساده‌ترین بیان، به دست آوردن ذهن و قلب مردم از طریق اشتها و علاقه آن‌ها به غذا است. غذا موجب پیوند صمیمی میان تاریخ و فرهنگ مردم جامعۀ میزبان با گردشگران می‌شود. غذا یک زبان مشترک است و مهم‌تر این‌که یک حق جهانی است. مانند هر زبان دیگری برای ارتباط، اشتراک در احساسات، عواطف و هیجان به کار گرفته می‌شود. لذت غذا صرفاً به‌واسطه خوردن نیست بلکه به سبب اشتراک آن با دیگران نیز هست.

 • گردشگری سلامت: مطالعه مقایسه‌ای تایلند، سنگاپور و مالزی

  گردشگری سلامت: مطالعه مقایسه‌ای تایلند، سنگاپور و مالزی

  بهاره فلاحی

  6 بهمن 1394 ساعت 18:16

  گردشگری سلامت، مسافرت به دیگر کشورها به‌منظور بهره‌مندی از خدمات ﭘزشکی است. عوامل متعددی منجر به گسترش گردشگری سلامت شده است که از آن جمله می‌توان به هزینه بالای زندگی در کشورهای صنعتی و زمان انتظار همراه با در دسترس‌بودن جایگزین‌های ارزان در کشورهای درحال‌توسعه، اشاره کرد.

 • مسائل و راهکارهای توسعه گردشگری؛ ویزا

  مسائل و راهکارهای توسعه گردشگری؛ ویزا

  اصفهان 14 شهریور 1394 ساعت 13:39

  در گزارش اول کانون هم اندیشی گردشگری به شناسایی حدود 31مورد از مسائل و مشکلات توسعه گردشگری در استان و در سطح ملی پرداخته شد. پس از آن تصمیم گرفته شد با برگزاری نشست های تخصصی تر موارد مطرح شده در گزارش اول مورد بررسی جزئی تری قرار بگیرند و در نهایت تحت عنوان راهکارهای پیشنهادی برای توسعه گردشگری مطرح شوند. پنجمین نشست تخصصی کانون هم‌اندیشی گردشگری اتاق فکر استان اصفهان به طور مشخص به بررسی مسئله ویزا پرداخته است.

 • مسائل و راهکارهای توسعه گردشگری استان اصفهان

  مسائل و راهکارهای توسعه گردشگری استان اصفهان

  اصفهان 5 خرداد 1394 ساعت 16:03

  اتاق فکر استان اصفهان پس از شناسایی گردشگری به‌عنوان یکی از مسائل کلیدی استان ضمن تشکیل کانون هم‌اندیشی گردشگری و رایزنی با فعالان گردشگری استان اقدام به دعوت از مجموعه‌ای از صاحب‌نظران حوزه گردشگری ازجمله اساتید دانشگاه‌های استان، فعالان صنعت گردشگری در گروه‌ها و صنوف مختلف، برخی تشکل‌های مردم‌نهاد و مدیران دستگاه ذی‌ربط نموده و در چهار نشست با تنوع مشارکت‌کنندگان مسائل عمده گردشگری استان را مورد شناسایی و بررسی اجمالی قرارداد. این مسائل در دو سطح استانی و ملی مورد ارزیابی قرار گرفتند که در گزارش حاضر به ‌اجمال معرفی می‌‌شوند.

 • مسائل و راهکارهای توسعه گردشگری از نگاه صاحبنظران

  مسائل و راهکارهای توسعه گردشگری از نگاه صاحبنظران

  اصفهان 28 بهمن 1393 ساعت 08:48

  چهارمین نشست تخصصی اتاق فکر استان اصفهان پیرامون مسائل گردشگری و راهکارهای توسعه گردشگری در سطح ملی و استانی، روز دوشنبه 27 بهمن‌ماه از ساعت 10 الی 12 در معاونت فرهنگی دانشگاه اصفهان برگزار شد. در این جلسه برخی مهم‌ترین چالش‌های توسعه گردشگری استان اصفهان به بحث و نظر گذاشته شد.