1. خانه >
 2. صفحه اصلی >
 3. بخش مطالب ویژه
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • استاندار فارس: به فکر و اندیشه اتاق فکر نیاز داریم

  دیدار اعضای اتاق فکر استان فارس با استاندار

  استاندار فارس: به فکر و اندیشه اتاق فکر نیاز داریم

  فارس 19 دی 1394 ساعت 11:28

  در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین سعید رحیمیان مدیر اتاق فکر استان فارس ابتدا به معرفی اتاق فکر پرداخت و سپس گزارشی از فعالیت ها و نشست‌های یکساله اتاق فکر ارایه داد.

 • نشست مدیر و دبیران کارگروه‌های اتاق فکر استان فارس

  نشست مدیر و دبیران کارگروه‌های اتاق فکر استان فارس

  فارس 19 دی 1394 ساعت 11:19

  به منظور جمع بندی و بررسی فعالیت های یک سال گذشته ارایه دیدگاه ها و راهکارهای جدید و هماهنگی مطلوب تر برای آینده جلسه روسای کارگروه ها با حضور مدیر اتاق فکر استان در محل اتاق فکر روز چهار شنبه 4 آذر ماه 1394 برگزار شد.

 • برگزاری سمینار تخصصی «مدیریت راهبردی منابع آب: مدیریت تعامل و تقابل»

  برگزاری سمینار تخصصی «مدیریت راهبردی منابع آب: مدیریت تعامل و تقابل»

  خراسان رضوي 15 دی 1394 ساعت 12:13

  سمینار تخصصی « مدیریت راهبردی آب؛ مدیریت تعامل و تقابل» با همکاری مشترک اتاق فکر، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استانداری خراسان رضوی و شرکت مهندسین مشاور هیدروتک توس روز دوشنبه، 14 دی ماه در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی برگزار شد.

 • مستند مادرکشی در دانشگاه فردوسی اکران شد

  مستند مادرکشی در دانشگاه فردوسی اکران شد

  خراسان رضوي 9 دی 1394 ساعت 17:59

  مستند مادرکشی با موضوع حکمرانی آب توسط اتاق فکر استان خراسان رضویدوشنبه 7 دی ماه 1394 در آمفی تئاتر دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد با حضور کارگردان فیلم نمایش داده شد. این مستند نگاهی آسیب شناسانه به وضعیت حکمرانی آب در ایران دارد. این فیلم با رویکردی پژوهشی ضمن به تصویر کشیدن مظاهر و نتایج بحران آب، علل مختلف بوجود آمدن این بحران در ایران را بررسی کرده است.

 • مسئله شناسی استان بوشهر

  مسئله شناسی استان بوشهر

  بوشهر 7 دی 1394 ساعت 16:34

  استان بوشهر به‌علت قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، صنعت صیادی، وجود ذخایر نفت و گاز (پارس جنوبی و شمالی)، کشاورزی و نخلداری و وجود نیروگاه هسته‌ای از اهمیّت راهبردی و اقتصادی برخوردار است‎‎؛ به گونه‌ای که پایتخت انرژی ایران لقب گرفته‌ است. شناسایی مسائل و موانع توسعه استان بوشهر می ‏تواند نقش ه‏ای برای دولتمردان ترسیم کند که با تمرکز بر آن، توسعه استان را با سرعت بیشتری رقم بزند. گزارش حاضر، منعکس‏ کننده مهم‏ترین نظرات نخبگان و صاحبنظران در خصوص مسائل اساسی استان می‏ باشد که توسط «اتاق فکر استان بوشهر» تهیه و تدوین شده است. گزارش حاضر مهم‏ترین مسائل استان را بر اساس مصاحبه‏ های فردی حضوری و غیر‏حضوری، برگزاری جلسات گروهی مجازی با فعالان اجتماعی، صاحبنظران و نخبگان دانشگاهی و غیر‏دانشگاهی استان بوشهر تهیه شده است. جهت تهیه این گزارش از نظرات متخصصین در حوزه‏ های گوناگون استفاده شده است.

 • بررسی وضعیت صنعت خرما در استان بوشهر

  بررسی وضعیت صنعت خرما در استان بوشهر

  بوشهر 7 دی 1394 ساعت 15:52

  شرایط آب‏ و‏هوایی گرم و نیمه خشک شرایط مناسبی برای تولید محصول خرما را فراهم می‏ سازد. استان بوشهر به خاطر دارا بودن این شرایط زمینه مناسبی برای کشت و تولید این محصول را داراست. ایران با سطح زیر کشت 240 هزار هکتار در بین 5 تولید‏کننده بزرگ خرما در جهان قرار دارد و استان بوشهر با تولید حدود 150 هزار تن از نظر تولید رتبه چهارم را در کشور دارد. این در حالی است که از نظر سطح زیر کشت این استان در مرتبه سوم و از نظر عملکرد رتبه پنجم را در کشور داراست. حداقل و حداکثر ضایعات و افت کمی و کیفی این محصول در استان به ترتیب 8 و12 درصد برآورد شده است. همچنین مطابق آمارهای موجود، وضعیت بسته بندی‏ های استاندارد و بهداشتی و فرآوری و تبدیل خرمای استان مطلوب نیست. این گزارش به دنبال ارائه چالش های موجود در تولید و عرضه خرما و ارائه راهکارهایی سیاستی به منظور بهبود بهره ‏وری در تولید و عرضه خرماست.

 • تعیین اولویت های 10 گانه محیط زیستی استان فارس

  تعیین اولویت های 10 گانه محیط زیستی استان فارس

  فارس 1 دی 1394 ساعت 15:53

  در بیست و سومین جلسه اتاق فکر استان فارس (ششمین جلسه کارگروه محیط زیست و آب) روز دوشنبه مورخ 13مهرماه 94 اولویت های ده گانه محیط زیستی استان فارس توسط اعضای کارگروه محیط زیست اتاق فکر فارس تعیین گردید.

 • گفتگو‌های راهبردی (5): علل خشک شدن دریاچه ارومیه و چگونگی احیای آن

  گفتگو‌های راهبردی (5): علل خشک شدن دریاچه ارومیه و چگونگی احیای آن

  29 آذر 1394 ساعت 16:35

  مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در نظر دارد مجموعه‌ای از‌ «گفتگوهای راهبردی» درباره مسائل اساسی توسعه و امنیت ملی ایران را برگزار کند. مرکز در پنجمین نشست در روز سه‌شنبه 1 دی 1394 میزبان جناب آقای دکتر مسعود تجریشی، رئیس کارگروه علمی ستاد احیای دریاچه ارومیه خواهد بود. مسعود تجریشی در این گفتگوی راهبردی درباره‌ی «علل خشک شدن دریاچه ارومیه و چگونگی احیای آن: رهیافتی برای مدیریت آب و توسعه پایدار کشور» سخن خواهد گفت.

 • رونمایی از سند مسئله شناسی استان مرکزی در سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال

  رونمایی از سند مسئله شناسی استان مرکزی در سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال

  مركزي 20 آبان 1394 ساعت 09:07

  به گزارش روابط عمومی اتاق فکر استان مرکزی، سند مسئله شناسی استان مرکزی در سمینار علم، کارآفرینی و اشتغال که به همت اتاق فکر استان مرکزی به مناسبت نوزده آبان، روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه در دانشگاه آزاد اراک برگزار شد، رونمایی شد. این سمینار با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس شورای مرکزی کانون کارآفرینی کشور و روسای پنج دانشگاه مهم استان و جمعی از کارآفرینان برتر کشور برگزار شد.