1. خانه >
 2. اتاق فکر استان‌ها
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

اتاق‌های فکر استانی در پی نهادینه‌سازی مشارکت و همفکری کلیه فرهیختگان جامعه ایرانی و ورود اندیشه‌ها و خواست‌های آنان به چرخه سیاست‌گذاری عمومی است. فعالیت‌های اتاق فکر استانی مبتنی بر جمع‌بندی نظرات کارشناسی خبرگان استانی و تمرکز بر مدیریت دانش خبرگی است. اتاق فکر استانی به جای جمع‌اوری داده‌ها و اطلاعات، با توجه به مدل هرم مدیریت دانش، صرفاً به جمع‌بندی نظرات تحلیلی نهایی و کاربردی تمرکز خواهد کرد. مدل اجرایی انجام این وظیفه سه‌جانبه‌گرا است؛ بدین مفهوم که در جلسات اتاق فکر از خبرگان دولتی، کارشناسان دانشگاهی و ذی‌نفعان (نخبگان ملی و محلی) دعوت به عمل می‌آید. ذی‌نفعان گروه‌هایی نظیر کارآفرینان، تولیدکنندگان، انجمن‌های صنفی، سازمان‌های داوطلبانه، افراد ذی‌نفوذ اجتماعی و فرهنگی و سایر نخبگان را شامل می‌شود.
سامان اتاق‌های فکر استانی از طریق همکاری و اراده مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شکل گرفته است و شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی ملتزم به انتشار و انتقال ایده‌های سیاستی شکل‌گرفته در این اتاق‌های فکر به سیاست‌گذاران ملی و منطقه‌ای است.

 • حضور نمایندگان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در سلسله جلسات اتاق فکر استان کردستان

  حضور نمایندگان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در سلسله جلسات اتاق فکر استان کردستان

  كردستان 5 مهر 1393 ساعت 11:21

  اتاق فکر استان کردستان 2 و 3 مهرماه میزبان نمایندگان مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در استان کردستان بود. طی این دو روز با محوریت مسائل استان کردستان سلسله جلساتی با حضور استاندار کردستان، دانشگاهیان، نخبگان و کارشناسان استان کردستان و نمایندگان شوراهای شهر استان کردستان برگزار گردید. علاوه بر این به صورت میدانی از منابع طبیعی، زیرساخت‌های ارتباطی و ظرفیت‌های گردشگری استان کردستان نیز دیدارهای به عمل آمد.

 • برگزاری اولین جلسه رسمی اتاق فکر استان آذربایجانغربی

  برگزاری اولین جلسه رسمی اتاق فکر استان آذربایجانغربی

  علیرضا حسین‌پور

  آذربايجان غربي 1 مهر 1393 ساعت 13:15

  اولین جلسه رسمی اتاق فکر استان آذربایجانغربی، به منظور بررسی مسایل مهم استان در روز دوشنبه 7 مهرماه 1393 ساعت 12، با حضور استاندار آذربایجانغربی،‌ رئیس دانشگاه ارومیه، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ارومیه، اساتید دانشگاه و جمعی از نخبگان و صاحب‌نظران استانی در محل استانداری برگزار می‌گردد.

 • وضعیت تجارت و مسئله‌شناسی این بخش در استان کردستان

  وضعیت تجارت و مسئله‌شناسی این بخش در استان کردستان

  حامد قادر زاده

  كردستان 22 شهریور 1393 ساعت 12:48

  با توجه به بررسی انجام شده ومصاحبه با اتاق اصناف وجمعی از بازاریان وآمار واطلاعات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مطالعات متخصصان امر، موارد قابل طرح در رابطه با وضعیت کلی تجارت استان کردستان به شرح زیر می باشد:

 • کانون تفکر (اتاق فکر)

  کانون تفکر (اتاق فکر)

  کیومرث اشتریان

  17 شهریور 1393 ساعت 17:22

  کانون تفکر (اتاق فکر) جایی برای ارائه، مواجهه و انباشت تفکر برای حل مسائل سیاستی است. کانون تفکر هدفمند است و مسئله محوری، تنقیح مسائل سیاستی، راه‌حل یابی و تولید دانش اصلی‌ترین کارکردهای آن است. با تأکید بر متدولوژی، این تعریف اتاق فکر را ضرورتاً مکانی برای فکر کردن تلقی نمی‌کند.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان چهار محال و بختیاری

  انتصاب مدیر اتاق فکر استان چهار محال و بختیاری

  سید عطاالله سینائی

  چهارمحال بختياري 12 شهریور 1393 ساعت 13:36

  آقای دکتر سید عطاالله سینایی، بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان چهارمحال و بختیاری منصوب شدند.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان هرمزگان

  انتصاب مدیر اتاق فکر استان هرمزگان

  موسی جاودان

  هرمزگان 12 شهریور 1393 ساعت 10:23

  آقای دکتر موسی جاودان، بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان هرمزگان منصوب شدند.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان فارس

  انتصاب مدیر اتاق فکر استان فارس

  سعید رحیمیان

  فارس 11 شهریور 1393 ساعت 10:55

  آقای دکتر سعید رحیمیان، عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان فارس منصوب شدند.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان سیستان و بلوچستان

  انتصاب مدیر اتاق فکر استان سیستان و بلوچستان

  محمدعثمان حسین‌بر

  10 شهریور 1393 ساعت 11:46

  آقای دکتر محمدعثمان حسین‌بر، عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان سیستان و بلوچستان منصوب شدند.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان خراسان شمالی

  انتصاب مدیر اتاق فکر استان خراسان شمالی

  جواد هراتی

  خراسان شمالي 10 شهریور 1393 ساعت 11:24

  آقای دکتر جواد هراتی، عضو هیئت علمی دانشگاه بجنورد بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان خراسان شمالی منصوب شدند.