1. خانه >
 2. حوزه‌های سیاستی
نویسنده
حوزه سیاستی
موضوع
استان

 • مقایسه سیاست مهاجرتی باراک اوباما و دونالد ترامپ

  مقایسه سیاست مهاجرتی باراک اوباما و دونالد ترامپ

  شهناز راهپیما الیزیی

  31 تیر 1397 ساعت 13:47

  اوباما در صدد بود تا جامعه میزبان نسبت به مهاجران احساس بیگانگی و ترس نداشته باشند و مهاجران نیز جامعه میزبان را خانه امن خود بدانند. حال آنکه ترامپ ورود مهاجران به کشور را به منزله عدم امنیت داخلی می‌داند.

 • جایگاه اسماعیلیان در افغانستان

  جایگاه اسماعیلیان در افغانستان

  فرزاد رمضانی بونش

  30 تیر 1397 ساعت 16:38

  در دهه‌های اخیر، با افزایش سواد جامعه اسماعیلی، بهبود سطح زندگی اقتصادی اسماعیلیان، حضور گسترده‌تر در بخش اقتصادی، سرمایه‌گذاری زیربنایی بنیاد آقاخان در قالب سمن‌های بین‌المللی در بخش‌های گوناگون، بازسازی‌های آثار تاریخی، پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی، کمک‌های عام‌المنفعه و ... عملا این اقلیت نقشی رو به گسترش در جامعه افغانستان داشته‌اند.

 • بررسی استفاده از ساختار مالی ارزهای رمزپایه در شرایط وقوع تحریم‌ها

  بررسی استفاده از ساختار مالی ارزهای رمزپایه در شرایط وقوع تحریم‌ها

  امیرحسین چیت‌ساززاده حمیدرضا پورسلیمی

  27 تیر 1397 ساعت 14:48

  در این مقاله سعی می‌شود به طور کلی نقاط ضعف و قوت و فرصت‌ها و تهدیدهای استفاده از رمزارزها برای مقابله با تحریم‌ها در قالب تحلیل سوات (SWOT) مورد بررسی قرار گیرد و در پایان پیشنهاد‌های سیاستی نگارندگان ارائه خواهد شد.

 • آمریکا، انتقال سفارت و جنایت علیه مردم فلسطین

  آمریکا، انتقال سفارت و جنایت علیه مردم فلسطین

  جاوید منتظران

  27 تیر 1397 ساعت 11:34

  نتیجه انتقال سفارت آمریکا، که برخلاف تمام کنوانسیون‌ها و قطعنامه‌های سازمان ملل بوده است، محرومیت هدفمند فلسطینیان از حقوق انسانی‌شان و نادیده گرفتن حقوق آزادی بیان و تجمع و همچنین نقض گسترده حقوق انسانی توسط نیروهای اشغالگر صهیونیستی است.

 • مروری بر راهکارهای توسعه ورزش همگانی

  مروری بر راهکارهای توسعه ورزش همگانی

  سجاد گلچین

  25 تیر 1397 ساعت 15:34

  اگر در جامعه‌ای فرهنگ‌سازی به گونه‌ای باشد که اختصاص‌دادن مدت زمانی هرچند کوتاه به فعالیت‌های ورزشی و خاصه، ورزش همگانی در اوقات زندگی روزانه وجود داشته باشد، علاوه‌بر تأثیر آن بر سلامت فردی، می‌توان شاهد ارتقای سلامت اجتماعی و در نهایت، پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در آن جامعه نیز بود.