1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. سلیمان پاک‌سرشت
سلیمان پاک‌سرشت

سلیمان پاک‌سرشت

استاد جامعه‌شناسی، دانشگاه بوعلی‌سینا
آدرس: تهران، پاستور شرقی، کوچه خورشید، شماره 52

تعداد مقالات: 6

 • بهبود حکمرانی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در دستور کار یک شورای عالی

  1 تیر 1398 ساعت 23:35

  آموزش حرفه‌ای

  هفته قبل اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی برگزار و این شورا رسماً کار خود را آغاز کرد، شورایی که برای بار سوم در حوزه مدیریت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور تشکیل می‌شود.

 • در باب خلأ منظر سیاستی در تحلیل امر قومی

  10 تیر 1397 ساعت 17:44

  تنوع فرهنگی - هویتی و انسجام ملی

  چالش اساسی در سیاستگذاری قومی، تعریف دستور کار قومی خارج از گفتمان سیاسی و امنیتی‌سازی امر قومی است. به عبارت دیگر، مسئله اساسی بیشتر از آن‌که ناشی از کیفیت سیاستگذاری قومی باشد، ناشی از این موضوع است که امر قومی در دستور کار سیاستگذاری‌های عمومی کشور غایب بوده است.

 • طی گفت‌وگو با دکتر سلیمان پاک‌سرشت مطرح شد

  اتاق‌های فکر استانی؛ اولویت مسائل سیاستی بر مسائل سیاسی

  5 اسفند 1396 ساعت 10:41

  اتاق فکر استان‌ها

  نگاه و موضع مرکز در ورود به موضوعات مختلف، سیاستی است و نه سیاسی. تمایز امر سیاستی و امر سیاسی در این است که در اولی بیشتر قلمروی گفت‌وگو مبتنی بر دانش و معطوف به منفعت عمومی است و در دومی قلمروی رقابت مبتنی بر مصلحت و معطوف به قدرت. البته در تصمیم‌سازی معمولاً همة این مولفه‌ها نقش دارند و نمی‌توان نقش هیچ‌یک را نادیده گرفت، اما مهم است که اولویت با کدام باشد.

 • تدبیر اصولگرایان اصیل

  6 خرداد 1396 ساعت 12:17

  توسعه نهادی تحزب

  واقعیت آن است که مدت‌هاست جریان اصولگرایی اصیل توسط کسانی نمایندگی می‌شود که در اصول‌گرا خواندن خود احتیاط به خرج داده‌اند. محمود احمدی‌نژاد در حالیکه با حمایت اصولگرایان به قدرت رسید هر جا که لازم شد از آن‌ها تبری جست و حتی معتقد بود اصولگرایان به او مدیونند.

 • به مناسبت سفر استانی هیئت دولت به استان آذربایجان‌غربی

  گذار از امنیت انتظامی به امنیت مولد

  12 خرداد 1395 ساعت 16:07

  آذربايجان غربي | اتاق فکر استان‌ها

  استان آذربایجان غربی با تاخیر بیشتری در مقایسه با سایر استان‌ها از امنیت مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری و توسعه برخوردار شده است. نتیجه‌ی بلندمدت این وضعیت امروز به شکل تاکید مفرط بر اولویت‌های سازه‌ای و سرمایه‌گذاری توسعه‌ای از یک سو و سیطره نگاه امنیتی در همه‌ی امور از سوی دیگر، نمایان شده است. در واقع جمع‌شدن این دو نگاه دام اصلی پیش روی توسعه‌ی استان محسوب می‌شود.

 • اتاق‌های فکر استانی؛ الگویی برای تعامل دولت، جامعه و دانشگاه

  10 بهمن 1394 ساعت 14:11

  اتاق فکر استان‌ها

  اتاق‌های فکر استانی را می‌توان به مثابه برنامه‌ای اطمینان‌بخش برای تایید پایبندی دولت به تعهد کارآمدی و از آن مهم‌تر تدبیرورزی در تصمیم‌گیری‌ها قلمداد کرد. اطمینانی که به ویژه جامعه‌ی نخبگی کشور از همان روزهای استقرار دولت یازدهم در پی شواهد آن بود