1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. مهریار توحیدنژاد
مهریار توحیدنژاد

مهریار توحیدنژاد

کارشناسی ارشد مهندسی انرژیهای تجذیدپذیر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

تعداد مقالات: 2

متولد 1357
کارشناسی ارشد – مهندسی انرژیهای تجذیدپذیر کارشناسی مهندسی شیمی – طراحی فرایند های صنایع نفت
بیش از 12 سال سابقه اشتغال به عنوان مشاور ، مدیر اجرایی ، ناظر و تسریع بخش در پروژه های بزرگ ملی همچون فاز های مختلف طرح توسعه پارس جنوبی از جمله فاز های 6 و7 و 8 ، فاز های 9 و 10 ، فاز 12 ، فاز 13 ، فاز های 15 و 16 ، فاز های 17 و 18 ، فاز 19 و فاز های 22 و23و 24
پروژه های فولاد گل گهر ، سنگان ، هرمزگان، غدیر ایرانیان ، قائنات و ...
پتروشیمی پارس
پالایشگاه لاوان
تاسیسات تقویت فشار گاز سلمان

 • نگاهی بر چالش امنیت انرژی ازدیدگاه اقتصادی؛ بررسی مخاطرات و فرصت‌های موجود در راستای توسعه انرژی‌های تجدید‌پذیر

  2 تیر 1394 ساعت 20:09

  مركزي | انرژی

  ایران به عنوان یک کشور عضو OPEC، اگرچه سهم قابل توجهی از منابع نفت و گاز جهان را داراست، اما همواره از محدودیت گزینه‌ها در سیاست‌گذاری انرژی رنج برده است. در این راستا، این نوشتار به بررسی مخاطرات و فرصت‌های موجود در این بخش پرداخته و از دیدگاه اقتصادی، پیشنهاداتی را برای استفاده سیاست‌گذاران بخش انرژی کشور در اختیار می‌گذارد.

 • سازوکار توسعه پاک؛ ابزاری برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی

  7 دی 1393 ساعت 15:57

  مركزي | اتاق فکر استان‌ها

  در این نوشتار، نقش اجرای پروژه های CDM به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ، سند چشم انداز و راهکارهایی برای شکست تحریم های نا عادلانه تحمیلی به کشور مورد بررسی قرار گرفته است.
  یکی از روش‌های کنترل و مدیریت گازهای گلخانه ای استفاده بهینه از انرژی حاصل از سوخت‌های فسیلی برای کاهش مصرف انرژی و در پی آن کاهش انتشار گازهای آلاینده حاصل از آن میباشد. راه دیگر، استفاده از سوخت‌های با کربن پایین و یا بدون کربن است ( نیروی هسته ای و منابع انرژی‌های نو مانند انرژی خورشیدی، انرژی باد، و سوخت‌های زیست توده ) . راه حل سومی که در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته است نقش پروژه های CDM و زیست محیطی بویژه مدیریت کربن توسط استحصال یا توقف کربن برای کاهش گازهای گلخانه ای و افزایش راندمان تولید انرژی از محل انرژی های اتلافی فرآیند احتراق است.
  طبق پیمان بین المللی کیوتو، کشور های امضا کننده ملزم به اجرای تعهدات و تامین اقلام مورد نیاز پروژه های CDM و زیست محیطی هستند. لذا پروژه های مذکور ، مشمول تحریم های تحمیل شده بر علیه ایران نمی باشند و از آنجا که کشور ایران دارای ذخایر نفت و گاز فراوان بوده و در منطقه ای با قابلیت های سرشار از انرژی های تجدیدپذیر قرار دارد و از طرفی تحریم های تحمیلی اخیر موجب بروز صدماتی در اقتصاد کشور گردیده است، پروژه های زیست محیطی و CDM را می توان به عنوان راهکاری برای شکست تحریم ها و شکوفایی هرچه بیشتر اهداف اقتصاد مقاومتی ایران اسلامی مورد استفاده قرار داد.