1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. محمدرضا حق‌شناس
محمدرضا حق‌شناس

محمدرضا حق‌شناس

دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل، دانشگاه تربیت مدرس

تعداد مقالات: 2

اینجانب کاندیدای دکتری روابط بین الملل دانشگاه تربیت مدرس بوده(لازم به ذکر است بنده در ماه های آتی در شرف دفاع از رساله دکتری خود می باشم) و همچنین حوزه های مورد مطالعه و علاقه نیز مترتب بر 1. نظریه های روابط بین الملل2. سیاست و امنیت بین الملل3. مطالعات منطقه ای متمرکز بر غرب اسیا(خلیج فارس)4. روان شناسی سیاسی5. سیاست خارجی.لذا هم اکنون آمادگی قبلی خود را جهت همکاری همه جانبه با شبکه محترم سیاست گذاری عمومی اعلام می دارم.

 • بحران قطر و ضرورت پیشبرد پروژه جانشین‌سازی از سوی عربستان

  2 تیر 1396 ساعت 09:49

  همسایگان

  به‌زعم نگارنده، بحران فعلیِ کشور عربستان با قطر نه معطوف به بیرون و یا صرفاً عدم همراهی قطر و گسست در ائتلاف ضدایرانی، بلکه معطوف به داخل و مسئله حساس جانشینی در عربستان است. با توجه به رابطه نزدیک و عدم تمایل محمد بن نایف برای فشار بر قطر، تنش عربستان و امارات با قطر در این مقطع زمانی (بیماری و کهولت ملک سلمان) با مسئله حساس انتقال قدرت در عربستان پیوند خورده است.

 • تحقق ابتکار اقتصاد مقاومتی و ضرورت تداوم اعتدال‏گرایی در سیاست خارجی

  9 اردیبهشت 1396 ساعت 07:18

  دكترین سیاست خارجی

  مقام معظم رهبری به‌رسم مألوف و قرار معهود (طی 18 سال اخیر)، هم‌پیوند با سال گذشته (اقتصاد مقاومتی: اقدام و عمل)، سال جاری را " اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال" نام‌گذاری کردند. با توجه به جایگاه و نقش ایشان در روند سیاست‌گذاری و تصمیم‌سازی/ تصمیم‌گیری کلان، این سؤال برای ذهن هر شهروند کنجکاو و به‌ویژه تحلیلگر دغدغه‌مند منافع ملی کشور و نظام جمهوری اسلامی قابل‌طرح است، اینکه ضرورت، دلایل و چرایی این نام‌گذاری چیست؟ و به عبارتی، چرا عنوان‌گذاری مجدد، اقتصاد مقاومتی؟