1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. سید عطاالله سینائی
سید عطاالله سینائی

سید عطاالله سینائی

دکتری جامعه‌شناسی سیاسی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهرکرد
آدرس: شهرکرد، کیلومتر 2 جاده سامان، دانشگاه شهرکرد، دانشکده ادبیات و علوم انسانی.

تعداد مقالات: 7

سیدعطاءالله سینائی استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهرکرد و دانش آموختۀ جامعه‌شناسی سیاسی دانشگاه تهران است. وی به عنوان پژوهشگر، تمرکز خود را بر فهم تأثیر نهادها و بررسی نقش ساختارهای اجتماعی بر توسعه ایران قرار داده است. رساله دوره دکتری وی تحت عنوان نظام ملی نوآوری و ساختارهای جدید صنعتی، به تحلیل نقش عناصر اصلی نظام نوآوری شامل نهادهای دولت، بازار، بنگاه‌های اقتصادی، دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و تحقیقاتی، بر توسعه صنعتی ایران پرداخته است. تحلیل و بررسی بسترهای رشد و توسعه نهادی و سازمانی در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه ایران، برای تسهیل زمینه‌های توسعه، تعیین‌کننده محورهای مطالعاتی و پژوهشی ایشان است.

 • مسئله شناسی توسعه استان چهار محال و بختیاری

  12 اردیبهشت 1394 ساعت 10:59

  چهارمحال بختياري | رویدادها

  دومین نشست اتاق فکر استان در تاریخ 11 اردیبهشت 94 با حضور اعضای اتاق فکر استان و مهمانان مدعو برگزار گردید. در این نشست اعضای اتاق فکر استان در خصوص موانع توسعه چهارمحال وبختیاری بحث و تبادل نظر کردند. مهمترین محورهای این نشست سخنرانی دکتر سینایی مدیر اتاق فکر استان چهار محال و بختیاری با موضوع: مسئله‌شناسی توسعه استان چهار محال و بختیاری، آفرینش برند توسعه مبتنی بر گفتگوی آزاد (نخبگان و ذینفعان) و همچنین سخنرانی دکتر زریر نگین تاجی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی و مشاور اتاق فکر با موضوع توسعه و چالش های پیش روی آن(با تاکید بر دولت های محلی) بود.

 • کنفرانس تلفنی برنامه کمیته آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست حوزه زاگرس

  20 اسفند 1393 ساعت 15:52

  چهارمحال بختياري | مدیریت آب

  در چارچوب برنامه کمیته آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست حوزه زاگرس اتاق‌های فکر استانی، روز سه شنبه 19 اسفند 1393، کنفرانس گفتگوی تلفنی در دفتر فصلنامه اقتصاد شهر برگزار شد.

 • مبانی توسعه اقتصاد محلی و مساله شناسی توسعه

  3 دی 1393 ساعت 17:41

  چهارمحال بختياري | اتاق فکر استان‌ها

  نخستین جلسه اتاق فکر استان چهار محال و بختیاری با موضوع مبانی توسعه اقتصاد محلی و مساله شناسی توسعه روز شنبه 29 آذر 1393 در محل مرکز رشد دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

 • اتاق فکر استان چهارمحال و بختیاری؛ اهداف و وظایف

  1 آذر 1393 ساعت 09:58

  چهارمحال بختياري | اتاق فکر استان‌ها

  جلسه معرفی اهداف و وظایف اتاق فکر استان چهارمحال و بختیاری در تاریخ 28 آبان 1393 در محل مرکز رشد فناوری دانشگاه شهرکرد با حضور اعضای اتاق فکر استان و میهمانان مدعو تشکیل گردید. جلسه با تلاوت قرآن مجید آغاز و در ادامه آقای دکتر سینایی مدیر اتاق فکر استان ضمن خوشامدگویی به حضار در جلسه توضیحات مبسوطی در خصوص اهداف و شرح وظایف اتاق فکر ارائه نمودند؛

 • بررسی انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه کارون به استان اصفهان

  29 آبان 1393 ساعت 13:04

  چهارمحال بختياري | اتاق فکر استان‌ها

  انتقال آب از سرشاخه‌های رودخانه کارون به استان اصفهان، موضوعی است که پیشینه آن به چند قرن اخیر می‌رسد، اما در سال‌های اخیر با وارد شدن کشور به یک دوره طولانی خشک‌سالی، افزایش شدید جمعیت شهرنشین و رشد صنعتی و کشاورزی و نیاز روزافزون به منابع آب شیرین در نواحی توسعه‌یافته‌تر و هویدا شدن آثار زیست‌محیطی توسعه ناپایدار اقتصادی، در کنار گسترش رسانه‌ها و خودآگاهی‌های اجتماعی و هویتی، در مسیر تبدیل‌شدن به یک چالش اجتماعی و امنیتی، در ایران است.
  متن حاضر می کوشد به درک، تحلیل و ارائه راه‌حل‌هایی در این خصوص بپردازد.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان چهار محال و بختیاری

  12 شهریور 1393 ساعت 13:36

  چهارمحال بختياري | اتاق فکر استان‌ها

  آقای دکتر سید عطاالله سینایی، بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان چهارمحال و بختیاری منصوب شدند.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان چهارمحال و بختیاری

  10 شهریور 1393 ساعت 00:25

  اتاق فکر استان‌ها

  آقای دکتر سیدعطاالله سینائی، بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان چهارمحال و بختیاری منصوب شدند.