1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. حسین انصاری
حسین انصاری

حسین انصاری

دکتری علوم و مهندسی آب، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی
آدرس: مشهد، دانشگاه فردوسی خراسان رضوی، مشهد، سازمان مرکزی، مدیریت اداره پشتیبانی

تعداد مقالات: 4

حسین انصاری متولد 1350 در شهر فردوس خراسان جنوبی، تحصیلات خود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در گروه علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد و دکتری را در دانشگاه تربیت مدرس به پایان رسانده است. وی در حال حاضر دانشیار گروه علوم و مهندسی آب دانشگاه فردوسی مشهد است. انصاری تاکنون سه عنوان کتاب و بیش از هفتاد مقاله در مجلات علمی و پژوهشی و 50 مقاله در همایش‌های علمی منتشر کرده است.وی نگارش و نظارت بر بیش از 70 طرح تحقیقاتی، رساله دکتری و پایان نامه کارشناسی ارشد را نیز در کارنامه خود دارد. انصاری در حوزه مدیریت پروژه تخصصی و انجام فعالیت های اجرایی در حوزه های آب و فاضلاب و کشاورزی نیز دارای سوابقی می¬باشد. اطلاعات آموزشی و پژوهشی به روز شده وی در صفحه شخصی ایشان (www.Ansary.profcms.um.ac.ir) بر روی سایت دانشگاه فردوسی (um.ac.ir) قابل مشاهده است.

 • افسانه راندمان

  4 اسفند 1394 ساعت 17:04

  مدیریت آب

  با توجه به افزایش جمعیت کشور و نیاز به تولید مواد غذایی بیشتر، تعطیلی یا کاهش جدی فعالیت‌های بخش کشاورزی (به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده آب) غیرممکن می‏باشد. بنابراین در شرایط محدودیت شدید آبی، تغییر راهبرد‏های تأمین و تخصیص آب و نیز مدیریت تقاضا در این بخش در اولویت قرارگرفته است. در این راستا راه‏‌حل‌‏هایی از ارتقاء بازده (Efficiency) آبیاری تا بهره‌وری (Productivity) آب مدنظر قرارگرفته است.

 • کوه‌خواری در جنوب مشهد

  21 اسفند 1393 ساعت 09:06

  خراسان رضوي | اتاق فکر استان‌ها

  نخستین جلسه کارگروه مدیریت و برنامه‌ریزی شهری اتاق فکر استان خراسان‌رضوی با محوریت مسئله‌یابی ارتفاعات جنوبی مشهد در تاریخ پنجشنبه 7 اسفند 1393 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
  در این نشست آقایان دکتر حسین انصاری مدیر اتاق فکر استان، دکتر محمدرحیم رهنما مدیر کارگروه مدیریت و برنامه‌ریزی شهری اتاق فکر استان، مجید لگزیان دبیر کارگروه مدیریت و برنامه ریزی شهری، دکتر سید مهدی درهمی مدیرعامل شرکت سپاد، محسن طبسی رئیس دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، محمدحسن شریعتی کارشناس ارشد منابع طبیعی و آبخیزداری، و3 تن از فعالان رسانه‌ای و مدنی با سابقه در حوزه‌ی ارتفاعات جنوبی مشهد حضور داشتند.

 • اولین نشست کارگروه تخصصی آب، کشاورزی و محیط زیست اتاق فکر استان خراسان رضوی

  29 دی 1393 ساعت 18:25

  خراسان رضوي | مدیریت آب

  اولین نشست کارگروه تخصصی آب، کشاورزی و محیط زیست اتاق فکر استان خراسان رضوی با حضور دکتر کلانتری (وزیر اسبق جهاد کشاورزی و دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه)، اساتید دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد، جمعیت ناجیان آب و کشاورزان خبره استان خراسان رضوی روز چهارشنبه بیست و چهارم دی ماه در اتاق رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

 • انتصاب مدیر اتاق فکر استان خراسان رضوی

  10 شهریور 1393 ساعت 10:18

  خراسان رضوي | اتاق فکر استان‌ها

  آقای دکتر حسین انصاری، بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 9 شهریور ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان خراسان رضوی منصوب شدند.