1. خانه >
 2. نویسندگان >
 3. محمدعلی وحدت
محمدعلی وحدت

محمدعلی وحدت

دکتری ساخت و تولید، عضو هیات علمی دانشگاه یزد

تعداد مقالات: 5

محمد علی وحدت متولد 1335 در یزد و استادیار پایه 24 گروه مهندسی صنایع دانشگاه یزد است. وی مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی تولید از دانشگاه صنعتی کرانفیلد در انگلستان و دکترای مهندسی ساخت وتولید را از دانشگاه بیرمنگام انگلستان دریافت کرده است. وی از سال 77 تا 83 رییس دانشگاه یزد بوده است. او که از سال 70 در دانشگاه یزد استخدام شده، پیش از ریاست دانشگاه، رییس گروه صنایع، معاون دانشکده فنی مهندسی، رییس دانشکده فنی مهندسی و معاون آموزشی دانشگاه بوده و پس از کنارهگیری از ریاست دانشگاه به مدت یک سال و نیم معاون نمایندگی ایران در یونسکو (پاریس) و دو سال نیز رییس اداره علوم کمیسیون ملی یونسکو در تهران بوده است. از سال 1377 عضو هیات امنا موسسه آموزشی، فرهنگی و خیریه جواد الايمه، از سال 1388 عضو هیات مدیره موسسه و از سال 1380 عضو هیات امنا و هیات موسس موسسه آموزش عالی امام جواد و هم اکنون رییس این موسسه آموزشی است.

 • نقد سیاستگذاری‌های کلان در تخصیص منابع به پروژه‌های استان یزد

  5 آذر 1393 ساعت 10:36

  یزد | اتاق فکر استان‌ها

  چهارمین جلسه اتاق فکر استان یزد از ساعت 3 الی 5 عصر روز سه‌شنبه 4 آذر 1393 در محل دفتر ریاست محترم دانشگاه یزد با حضور ریاست محترم دانشگاه یزد، مدیر اتاق فکر استان و سایر اعضاء برگزار شد.
  در این جلسه که به یکی از مسائل مبتلابه کشور و ازجمله استان یزد پرداخته شد، سیاست‌گذاری‌های کلان در تخصیص منابع به پروژه‌های مختلف در استان یزد مورد نقد و ارزیابی قرار گرفت.

 • محورها، مسایل و راهبردهای توسعه استان یزد

  12 آبان 1393 ساعت 11:38

  یزد | اتاق فکر استان‌ها

  سومین جلسه اتاق فکر استان یزد با موضوع تعیین «مهم‌ترین مسائل استان یزد و همچنین راهبردهای توسعه استان» با حضور ریاست دانشگاه یزد، مدیر اتاق فکر استان و سایر اعضا از ساعت 3 الی 5 عصر روز سه‌شنبه مورخ 6 آبان 1393 در محل دفتر ریاست محترم دانشگاه یزد برگزار شد. در این نشست محورهای توسعه استان یزد، با توجه به اهداف چشم‌انداز توسعه کشور و جهت‌گیری‌های آمایش سرزمین، همچنین مزیت‌ها و ویژگی‌های استان یزد و بر پایه توسعه فرهنگی و اجتماعی، توسعه پایدار صنعت، معدن و خدمات برتر، فرصت‌های گردشگری و میراث فرهنگی استان، محدودیت‌ها و امکانات صنعتی و سایر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان، موردبررسی و تجزیه‌ و تحلیل قرارگرفته و به شرح زیر تعیین گردید.

 • بررسی موضوعات و مسائل فرا استانی در اتاق فکر استان یزد

  19 شهریور 1393 ساعت 11:00

  یزد | رویدادها

  دومین جلسه اتاق فکر استان یزد با حضور اعضای اتاق فکر استان در ساعت 8 صبح روز سه‌شنبه 18 شهریور 1393 و در محل دفتر ریاست دانشگاه یزد برگزار شد.


 • برگزاری نخستین نشست تخصصی اتاق فکر استان یزد

  20 مرداد 1393 ساعت 11:04

  یزد | اتاق فکر استان‌ها

  اولین جلسه اتاق فکر استان با حضور همه اعضای اتاق فکر در تاریخ 13 مرداد 1393 در دفتر ریاست دانشگاه یزد تشکیل گردید. در این جلسه ضمن معرفی اعضا مروری بر اهداف و دلایل وجودی اتاق‌های فکر و انتظاراتی که از کارکرد این اتاق‌ها وجود دارد مطرح و موضوع به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد. همچنین در این جلسه اعضا از تجربیات خود ازجمله از اتاق‌های فکر استان در طی سالیان گذشته، برنامه‌های توسعه و استراتژیک استان مطالبی را بیان نمودند. در خصوص مسائل کلان استان نیز مرور اولیه‌ای صورت گرفت.

 • آغاز به کار اتاق فکر استان یزد

  21 تیر 1393 ساعت 13:15

  یزد | اتاق فکر استان‌ها

  آقای دکتر محمد‌علی وحدت، بنابر حکم مشترک مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در تاریخ 18 تیر ماه 1393 به مدت یک‌سال به عنوان مدیر اتاق فکر استان یزد منصوب شدند.