1. حوزه‌های سیاستی
  2. >
  3. سیاست داخلی

نوع مطلب: خلاصه سیاستی

13 تیر 1396 ساعت 02:11 شماره مسلسل: 4400338

ضرورت تأسیس مرکز راهبری توسعه پایدار ایران

ضرورت تأسیس مرکز راهبری توسعه پایدار ایران

تلفیق سه عنصر دانش و بینش و تجربه استراتژی‌های توسعه ملی در بسیاری از مدیران محقق نشده است. لذا می‌توان با طراحی مرکزی با رویکرد و تربیت و ائتلاف فکری بین نخبگان اجرایی و فکری در راستای اجرای استراتژی توسعه ملی ایران نقش بسیار مهمی در موتور محرکه توسعه ایران ایفا کرد.

در توسعه یک جامعه، یکی از اصول مهم، توانایی‌های فکری و سازمان‌دهی نخبگان است که مهم‌ترین اصل از اصول ثابت توسعه است. چون توسعه‌یافتگی را باید هدایت کرد و بهترین افراد برای هدایت ، نخبگان فکری و ابزاری هستند. در جوامع توسعه‌یافته همچون کشورهای خاور دور، ائتلافی منطقی میان نخبگان فکری و ابزاری – خصوصاً سیاسی – وجود دارد که نقش بسیار مهمی در توسعه آن‌ها داشته است.

توسعه‌یافتگی مجری و متولی می‌طلبد و در حوزه نخبگی است که مجری یا متولی پدید می‌آید و شکل می‌گیرد. نهایتاً بخشی از جامعه و یا ترکیبی از بخش‌های مختلف باید مجری و متولی توسعه باشد و مسئولیت پیشرفت جامعه را بر عهده گیرد. تا زمانی که میان نخبگان ائتلاف و اجماع نظر روشی و کیفی وجود نداشته باشد، امکان توسعه فراهم نمی‌آید. (محمود سریع القلم، عقلانیت و توسعه‌یافتگی ایران ، ص 52- 51 )

نخبگان فکری و اجرایی موتور محرکه توسعه هستند. به عبارتی آن‌ها کانون اصلی توسعه به شمار می‌روند. این نیازمند انسجام بین نخبگان فکری و اجرایی در خصوص استراتژی ملی توسعه ایران است، انسجامی که می‌تواند مدیریت راهبری توسعه ایران در مسیر استراتژی ملی قرار داده و درخت توسعه را به محصول بنشاند. لذا صرف داشتن استراتژی توسعه در مراکز تحقیقات استراتژیک ایران، ضامن تحقق و اجرای آن نیست بلکه یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهم سیاست‌گذاری عمومی اجرا و نظارت آن است.

سؤال اساسی این است که چه کسانی و چگونه استراتژی ملی توسعه ایران را می‌بایست اجرا کنند؟ به عبارتی مجریان استراتژی توسعه ملی ایران کیان‌اند؟ و این مجریان، به چه میزان خود بر این استراتژی آگاهی داشته و سیاست‌گذاری‌های منطقه‌ای و محلی و بومی را مطابق با آن انجام می‌دهند؟ اگر سیاست‌گذاری‌های محلی و منطقه‌ای توسط مدیران و نخبگان همسو با استراتژی‌های توسعه ملی در گسست باشد و یا همخوانی سطحی و کوتاه‌مدت داشته باشد چگونه می‌توان به تحقق استراتژی‌ها امیدوار بود؟ لذا مسئله اساسی توسعه ایران اجرای استراتژی‌های توسعه ملی است و مدیران و نخبگان به‌عنوان مجریان استراتژی اگر خود توان فکری و قدرت اجرای استراتژی‌های توسعه ملی را نداشته باشند قطعاً توسعه ملی در ایران ناقص است و یا محقق نخواهد شد.

بنابراین مدیریت راهبری توسعه ملی ایران نیازمند مدیران آگاه و دارای دانش و بینش استراتژی توسعه است. آیا می‌توان صرفاً بر تجربه مدیران در اجرای استراتژی توسعه تکیه کرد یا می‌بایست در یک سیستم آموزشی و پژوهشی، فرایند تربیت مدیران با رویکرد اجرای استراتژی‌های توسعه ملی ایران طی گردد؟

قطعاً بدون فرایند آموزش و تربیت منابع انسانی فرایند اجرایی توسعه با ناکامی مواجه خواهد شد. لذا پیشنهاد می‌شود مرکز مذکور با هدف تربیت مدیران فکری و اجرایی توسعه در راستای استراتژی‌های توسعه ملی ایران تأسیس شود. همچنین مهم‌ترین ضرورت طرح این است که فهم ابعاد مختلف توسعه و توان حل مسائل و معضلات فکری و اجرایی آن در منطقه جهت تحقق استراتژی توسعه ملی با ابلاغ سند و بخشنامه‌ها تحقق نمی‌یابد بلکه با طراحی سازوکار تصمیم‌گیری خرد جمعی و تربیت و افزایش دانش و بینش توسعه‌ای مدیران در راستای تحقق استراتژی‌های توسعه ملی محقق می‌شود. بنابراین مهم‌ترین مسئله توسعه ایران، گسست و خلأ بین حوزه تجربه و دانش و بینشی مدیران است.

به عبارتی تلفیق سه عنصر دانش و بینش و تجربه استراتژی‌های توسعه ملی در بسیاری از مدیران محقق نشده است. لذا می‌توان با طراحی مرکزی با رویکرد و تربیت و ائتلاف فکری بین نخبگان اجرایی و فکری در راستای اجرای استراتژی توسعه ملی ایران نقش بسیار مهمی در موتور محرکه توسعه ایران ایفا کرد. بنابراین به‌طور خلاصه ضرورت‌های تأسیس مرکزی تحت عنوان "مرکز راهبری توسعه پایدار ایران" به این شرح است:

1-ضعف و یا ناکارآمدی دانش‌های نظری محض دانشگاهی و آکادمیک در تربیت نخبگان اجرایی و فکری توسعه ملی ایران .

2-ضرورت رویکرد تلفیقی دانش و بینش و تجربی در فرایند تربیت مدیران.

3-تمرکزگرایی در برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری توسعه ایران .

4-غالبیت تفکر توسعه بومی و محلی بر توسعه ملی ایران.

5-ناتوانی و ضعف در اجرای استراتژی‌های توسعه ملی در مناطق .

6-مسئله‌شناسی منطقه‌ای و بومی در اجرای استراتژی‌های توسعه ملی.

7-سیاست زدگی و بخشی نگری و روزمرگی مدیران محلی و منطقه‌ای.

8-فقدان سازوکار اجرایی بهره‌گیری از تجارب مدیران و کارشناسان خبره در اجرای استراتژی‌های توسعه ملی .

9-حفظ و تقویت گفتمان عقلانیت ،اعتدال و توسعه ملی ایران .

10- فقدان مرکز قوی راهبری جهت تربیت و مشارکت نخبگان فکری و اجرایی جهت تحقق استراتژی‌های توسعه ملی ایران.

نظرات

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
با تشکر، نظر شما پس از تایید در سایت نمایش داده می‌شود.